BIG JUMP ŚWIDER JUŻ PO RAZ SZÓSTY!

W najbliższą niedzielę (8 lipca 2018) już po raz szósty pokazujemy, że zależy nam na naszej rzece i wspólnie wskakujemy do Świdra!

W tym roku cała impreza przeniesiona jest w inne miejsce - spotykamy się na skarpie przy ul. Żurawiej w Świdrze, a to dlatego, że łączymy siły z nadrzecznym Festiwalem Membrana.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?
---
13:30 - wyruszamy ze stacji PKP Świder, skąd spacerem udamy się na miejsce imprezy.
---
15:00 - Wielki Skok!

Akcja Big Jump odbywa się w całej Europie - wchodzimy do wody o tej samej godzinie i w ten symboliczny sposób łączymy się ze sobą! Robimy to po to, by pokazać, że zależy nam na czystości wody. Oczekujemy od władz centralnych i samorządowych, a także od siebie nawzajem działań na jej rzecz.
---
15:30-16:00 - warsztaty z bębnienia na wodzie
---
16:00-18:00 - Żywa Biblioteka

To wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym ludzie stają się książkami – Żywymi Książkami. Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji, więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/208784429771853/
---
16:00 - odbijamy nadświdrzańskie wzory na torbach i koszulkach
---
Przez cały czas dostępne będą plażowe gry i zabawy. A w międzyczasie rozpocznie się festiwalowe muzykowanie, czyli Pieśni Mocy.

Patronat: Klub Gaja, Fundacja RUBIN

Działanie dofinansowane ze środków miasta Otwocka.

02.07.2018 r.