Ewa

Pietraszek

Ewa Pietraszek
członkini zarządu

Kielczanka zakochana w Świdrze, sosnach i architekturze drewnianej. Z wykształcenia etnografka, z zawodu redaktorka, z zamiłowania animatorka.

Paulina

Kobza-Prot

Paulina Kobza-Prot
członkini zarządu

Jestem człowiekiem znad rzeki. Mam marzenie o czystym i pięknym Świdrze, i o świadomych jego uroków mieszkańcach. Lubię Świder, świdermajery, etnografię i psa Grażynę. Na co dzień stacjonuję w centrum kultury.

Piotr

Kostrzewa

Piotr Kostrzewa
członek zarządu

Z wykształcenia pracownik socjalny i doradca zawodowy, pedagog. Działacz społeczny, instruktor ZHP. Organizator wielu wydarzeń kulturalnych w Otwocku. Mąż Perfekcyjnej Pani Domu i Tata Radka. W wolnym czasie podróżnik, basista Świdermajer Band oraz miłośnik domowych wypieków - samodzielnie produkowanych ;)

Mariusz

Prot

Mariusz Prot

Kielczanin. Z wykształcenia anglista, choć nie nauczyciel. Po przeprowadzce do Warszawy zatęsknił za wypoczynkiem nad wodą i szczęśliwym trafem natknął się na Świder i otwockie okolice. W wolnych chwilach udaje, że jest niezły w piłkę.

Weronika

Kobalczyk

Weronika Kobalczyk

Choć z wykształcenia logistyk, a z zawodu kupiec, to z serca artystka i miłośniczka natury. Poprzez częste spacery wzdłuż rzeki, zimowe wyprawy na łyżwy i letnie plażowanie miłością do Świdra zarazili mnie rodzice. Chcę, aby nasza urokliwa rzeka stała się na nowo miejscem spędzania czasu dla całych rodzin.

Bartek

Kobalczyk

Bartek Kobalczyk
członek komisji rewizyjnej

W Otwocku mieszkam od niedawna - nad Świder sprowadziła mnie moja obecna już żona. To dzięki niej poznaję rzekę i jej uroki. Choć Świder ma przede mną jeszcze wiele tajemnic, z chęcią spędzam czas w jego okolicach i chciałbym zachęcić do tego innych.

Natalia

Maciak

Natalia Maciak
członkini zarządu

Od zawsze mieszkam nad Świdrem i nie wyobrażam sobie życia nigdzie indziej, z wykształcenia polonistka i historyczka, staram się rozbudzić zainteresowanie rzeką wśród swoich uczniów.

Hubert

Maciak

Hubert Maciak

Niedawno nabyty mieszkaniec Otwocka, który postanowił zamieszkać właśnie nad Świdrem, myśli, że razem ze swoim synkiem złowi w nim niedługo największą rybę świata.

Katarzyna

Kostrzewa

Katarzyna Kostrzewa

Z wykształcenia pedagog specjalny, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, instruktorka ZHP. Otwocczanka od urodzenia, chętnie podejmuje działania w środowisku lokalnym. Prywatnie żona, a od 25.02.2014 mama Radka. Perfekcyjna Pani Domu:) Miłośniczka górskich wędrówek, dobrej muzyki i książki.

Gabriela

Bieńko

Gabriela Bieńko

Filolog romański, z zamiłowaniem do literatury i historii, szczególnie tej najbliższej. Wychowana "nad Świdrem" chciałaby, żeby zarówno rzeka, jak i otaczający ją rezerwat pozostały czystym i przyjaznym miejscem z czasów jej dzieciństwa, gdzie chce się spędzać całe dnie, nie tylko w w lecie.

Marta

Celej

Marta Celej

Mieszka w Mińsku Mazowieckim, ale większość rodziny ma nad Świdrem, gdzie spędziła prawie całe swoje dzieciństwo. Od dziecka interesuje się ornitologią, a od kilku lat fotografią przyrodniczą.

Radek

Kanabus

Radek Kanabus
członek komisji rewizyjnej

Studiuję leśnictwo na SGGW, od dziecka interesuję się zoologią i ochroną przyrody. Mieszkam na Urzeczu, naprzeciwko ujścia Świdra, nad którym spędzam czas obserwując naturę. Kiedyś spłynę kajakiem od źródeł do samej Wisły;)

Zuzanna

Bieńko

Zuzanna Bieńko

Od dziecka mieszkam nad Świdrem, okolice rzeki są miejscem, w którym spędzam dużo czasu. Zależy mi na tym, żeby na zawsze pozostały takie zaciszne i piękne.

Marzena

Czuba

Marzena Czuba
członkini zarządu

Moja praca głównie polega na wymyślaniu idealnych światów, kiedyś dla telewizji, teraz dla wydawnictw prasowych. Nad Świdrem mam je w realu! Świetne warunki do biegania, tajemnicze domy, ścieżki prowadzące do drugiego człowieka, wyzwania i możliwości.

Katarzyna

Zawistowska

Katarzyna Zawistowska
członkini komisji rewizyjnej

członkini stowarzyszenia od 2017 roku. Współtworzyła ścieżkę audioprzewodnika po Otwocku - Otwock po kolei.